Realizované projekty

Od 1. 9. 2019 do 31. 8. 2021 realizujeme projekt Moderní vzdělávání v ZŠ, Prachatice, Zlatá stezka 387, Šablony II.,  CZ.02.3.68/0.0./0.0/18_063/0013070, který je financován z prostředků EU – OPVVV.

Naše škola pokračuje v projektu Školní mléko a Ovoce do škol.

Stále jsme zapojeni do projektu „Bezpečná škola“.

Zúčastnili jsme se projektu EQuiPPE, který je realizovaný prostřednictvím programu Erasmus+, za účelem zvýšení kvality výuky tělesné výchovy na základních školách.

Od června 2018 je škola partnerem projektu Vzděláváme společně.

MSMT logo

Projekt Vzděláváme společně

Projekt podpořený v rámci Výzvy č. 02_16_032 Budování kapacit pro rozvoj škol II v prioritní ose 3 OP s názvem „Vzděláváme společně“ (registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_032/0008202) je realizován ve spolupráci s prachatickými základními školami, mateřskou školou a Městskou knihovnou Prachatice.

Projekt řeší problematiku podpory a rozvoje klíčových kompetencí cílových skupin – žáků ZŠ včetně žáků se SVP a dětí v MŠ, pedagogických pracovníků a pracovníků v neformálním a zájmovém vzdělávání. Cílem projektu je prostřednictvím propojování formálního a neformálního vzdělávání, společnou tvorbou a ověřováním 5 nových vzdělávacích programů, podpořit rozvoj klíčových kompetencí jednotlivců z těchto cílových skupin a prohloubit a upevnit dlouhodobou spolupráci mezi školami a organizacemi neformálního vzdělávání na Prachaticku.

Předpokládaný harmonogram projektu: 6/2018 – 5/2021

Předpokládaný rozpočet projektu:                                8 549 875,75 Kč

Nositel záměru:                                                          MAS Šumavsko, z. s.

Partneři s finanční účastí:                                            ZŠ Prachatice, Vodňanská 287

ZŠ Prachatice, Národní 1018

ZŠ Prachatice, Zlatá Stezka 240

ZŠ Prachatice, Zlatá Stezka 387

Mateřská škola Prachatice

Městská knihovna Prachatice

MAS Šumavsko, z.s.

Projekt: Vzděláváme společně

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_032/0008202

Sídlo: Archiváře Teplého 102, 387 06 Malenice

www.massumavsko.cz

27. 3. 2019

Vybavení dětí pro jejich vzdělávání

V rámci tvorby vzdělávacích programů pro děti mateřských a základních škol na Prachaticku byl pořízen sedací nábytek, počítače, tablety a interaktivní tabule. Děti se tak mohou za pomoci tohoto vybavení vzdělávat v příjemném neformálním prostředí. Projekt, registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_032/0008202, je spolufinancován Evropskou unií z OP Výzkum vývoj a vzdělávání. Spolupracujícími subjekty jsou MAS Šumavsko, z. s., Městská knihovna Prachatice, základní školy a mateřská škola v Prachaticích.

MAS Šumavsko pomáhá školám se vzděláváním i s vybavením

MAS Šumavsko pomáhá školám se vzděláváním i s vybavenímMístní akční skupina Šumavsko připravila projekt Vzděláváme společně. Více se o něm dozvíte v reportáži. Navštívíme Malenice, kde MAS Šumavsko sídlí, a Prachatice. Konkrétně MŠ Skalka, ZŠ Zlatá stezka 387 a Městskou knihovnu Prachatice.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Pondělí 30. září 2019