• Upozornění!

  V zájmu zajištění bezpečnosti žáků i pracovníků školy je zakázán nehlášený vstup a pohyb po škole cizím osobám. Zákonným zástupcům žáků je vstup v době vyučování povolen pouze o přestávkách. Pověřený pracovník školy bude monitorovat vstup návštěvníků do školy, každý návštěvník školy je povinen se zapsat do návštěvní knihy.

V pondělí 12. dubna jdeme do školy.

V pondělí 12. dubna se naši žáci vrací do školy. Organizace výuky a testování bude prozatím takto:                                                             V pondělí a ve čtvrtek z důvodu testování nebude otevřena ranní družina. Škola se otevře v 7.45 hodin, žáci půjdou do své třídy, kde za vedení učitele provedou “samoodběr” vzorku a vyčkají na výsledek testu. Co bude dál? Podrobnější informace najdete na vloženém odkazu pro rodiče | testování.edu.czVýuka i školní stravování budou probíhat ve stejném režimu jako před uzavřením školy. 

Nejdůležitější informace z webové stránky pro rodiče:

 • Pravidelné preventivní testování na přítomnost viru COVID-19 je zásadní nástroj v boji proti šíření onemocnění COVID-19 ve školách i mezi dětmi.
 • Pokud se vaše dítě necítí dobře, nebo má dokonce příznaky onemocnění COVID-19, musí zůstat doma. Testování je určeno pouze dětem bez příznaků jakéhokoliv infekčního onemocnění.  
 • V případě, že bude mít vaše dítě pozitivní test, bude vás škola neprodleně informovat. Ve škole si dítě vyzvednete, v případě dohody se zákonným zástupcem u starších žáků nebo v případě zletilých může žák sám odejít domů. Následně bude třeba podstoupit konfirmační PCR test a postupovat podle instrukcí lékaře nebo hygieny.

Nejdůležitější informace z webové stránky pro žáky:

Jak bude testování probíhat.

 • Ráno přijdeš do školy a zamíříš hned do třídy.
 • Vydezinfikuješ si ruce.  
 • Sedneš si ke stolu. Paní učitelka nebo pan učitel všem rozdá testy a vysvětlí postup testování.  
 • Rozbalíš si test a pošťouráš se v nose podle pokynů.  
 • Za 15 minut se na testu objeví výsledek, který nahlásíš paní učitelce nebo panu učiteli.  
 • Test hodíš do připraveného odpadkového koše a vydezinfikuješ si ruce. 
 • Negativní výsledek = pokračuješ na výuku s ostatními žáky (pokud nejsou nějaké pozitivní testy u spolužáků).
 • Pozitivní výsledek = jdeš domů a na potvrzení výsledků PCR testem.  

Comments are closed.